İnci Cimnastik Spor Kulübü

İnci Cimnasitk Spor Kulübü 2018 yılında kurulmuştur. Kulübümüz Türkiye Cimnastik Federasyonuna bağlı yarışma akreditasyonu olan bir spor kulübüdür. Sporcularını Ritmik Cimnastik alanında yetiştirir.

Cimnastiğin İncilerini Yetiştiriyoruz!

Ritmik Cimnastik müzik eşliğinde, bireysel olarak ya da takımlar halinde yapılan, estetik olarak rakipsiz, tek bayan Olimpik salon sporudur. Çocuğunuz eğer; müzik ve dansa yatkın ve yaratıcılık ile orjinalliği seviyorsa, ritmik cimnastik onun tüm vücudunu, kendi fiziksel yeteneğiyle kontrol altına alabileceği en uygun spor dalıdır. Tüm bu sebeplerle ritmik cimnastik çocuğunuzun yapabileceği en temel spordur.

İrade Aliyeva Panos

İnci Cimnastik Kurucusu ve Baş Antrenörü

1978 Bakü – Azerbaycan doğumludur. 1984 yılında Bakü Cimnastik Olimpik Rezerv Okulunda Ritmik Cimnastik Sporuna başladı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ritmik Cimnastik Şampiyonluklarını pek çok kez kazandı. Sovyetler Birliği Cimnastik Şampiyonalarına ve Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonasına katıldı. 1993 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Ritmik Cimnastik Spor Ustalığı unvanını kazandı.

Azerbaycan Ritmik Cimnastik Eski Milli Takımı Sporcusu olan İrade Aliyeva Panos, 1995-2006 yılları arasında Bakü Cimnastik Olimpik Rezerv Okulunda antrenörlük yaptı. 2001 yılından itibaren okulun Baş Antrenörü olarak çalıştı. 2004 yılında Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Dereceli Hakemlik unvanını aldı. Okulda çalışırken Azerbaycan Cumhuriyeti Ritmik Cimnastik Şampiyonları ve Avrupa Şampiyonasına katılma başarısı gösteren sporcular yetiştirdi.

2006 yılından beri Türkiye’de pek çok kulüpte Ritmik Cimnastik antrenörü olarak görev yaptı. Türkiye’de görev yaptığı sırada Türk Milli Takımına, Karadeniz Oyunları ve Balkan Şampiyonasına katılan başarılı sporcular yetiştirdi. Türkiye Cimnastik Federasyonu 2. Kademe Ritmik Cimnastik antrenörü ve Türkiye Cimnastik Federasyonu Ritmik Cimnastik Hakemi olan İrade Aliyeva Panos, aynı zamanda Birleşik Krallık 3. Kademe Ritmik Cimnastik antrenörüdür. 2023 yılında Uluslararası Estetik Cimnastik Federasyonu (IFAGG) tarafından verilen Estetik Grup Cimnastik Milli Hakemlik Ünvanını kazanmıştır. İrade Aliyeva Panos aynı zamanda Bakü Devlet Üniversitesi Yüksek Matematik Mühendisliği mezunudur.